U današnje vreme, održavanje harmonije u porodici i spasavanje braka postaju sve teži izazovi. Ljudi se suočavaju sa sve većim stresom, pritiskom na poslu, finansijskim problemima i drugim teškoćama koje imaju negativan uticaj na njihove odnose. Međutim, postoje neke stvari koje možemo uraditi kako bismo ojačali naše veze i osigurali dugoročnu stabilnost u našim porodicama.
Pre svega, važno je da se fokusirate na komunikaciju. Bračni partneri i ostali članovi porodice moraju usvojiti otvoren i iskren pristup uspostavljanju veze. Potrebno je uspostaviti otvorenu komunikaciju, čak i ako to uključuje teške razgovore. Redovna komunikacija sa partnerom/om, postavljanje ciljeva i planiranje budućnosti zajedno smatra se ključem dugoročnog uspeha.
Druga bitna stvar koju treba uraditi u borbi za harmoniju u porodici jeste da postavimo granice. Spremnost da se kaže “ne” i jasno određivanje granica pomaže da se održi zdrava ravnoteža u vezi. Ovo ne znači da treba biti sebičan/na, ali je važno imati jasna očekivanja i pravila kako bismo postigli ravnotežu u porodici.
Treća važna stvar je da svi u porodici postanu tim. Svi članovi porodice treba da se angažuju u održavanju harmonije. Važno je da se svako članovi trudi da stvori pozitivno društveno okruženje, pruže podršku jedan drugom i uključe se u zajedničke aktivnosti. Time se jača osećaj pripadnosti i obostrano poštovanje što održava stabilnost porodične jedinice.