(VIDEO) Boaći rešio Zvezdine muke u Zemunu!

“Gusari” iz Zemuna su kao i četiri dana ranije protiv Partizana opet odigrali borbeno, disciplinovano, koncentrisano, ali u poslednjih desetak minuta nisu uspeli da izdrže veliki pritisak, pa su potpisali kapitualaciju.Na neravnom terenu, Crvenoj zvezdi je trebalo čitavo poluvreme da uhvati svoj ritam. Uprkos inicijativi, formacija sa dvojicom napadača, Ričmondom Boaćijem i Aleksandrom Pešićem, nije stvorila nijedan zicer, a pritom je golman domaćina Bojan Šaranov odbranio “bombe” napadača iz Gane i Mičela Donalda.

– Promenili smo sistem igre, igrali smo nešto što nismo do sada i pokušali smo da uspostavimo dominaciju na terenu. Trebalo nam je malo vremena da se prilagodimo kako samom terenu, koji nije bio idealan ni za nas ni za domaćina, tako i postavci Zemuna. Lošiji teren je pre svega uticao na završni pas. U drugom delu igre smo nastavili sa pritiskom, pojačali smo ga, verovali smo u sebe i uspeli smo da pobedimo.

Ponoviću još jednom da sam ponosan na moje momke. Oni su prepametni igrači, svaku moju misao prenesu i na teren i zbog toga sam veoma ponosan na njih – najbolje je oslikao meč trener Zvezde Vladan Milojević.Na pauzi su instrukcije, možda i kritike, trenera urodile plodom. Gelor Kanga je prepešačio prvi deo meča, ali kad je on zaigrao počela je da se ruši zemunska tvrđava. I ostatak tima se rastrčao, uspostavljena kontrola počela je da donosi i ozbiljne prilike pred Šaranovim. Boaći je u 58. minutu prokockao zicer, mada je Pešić tražio igranje rukom Trajkovića, a sudija Nikolić pustio prednost. Pokušavali su Radonjić, Pešić, Donald, Zemunci su hrabro odolevali do 81. minuta kad je Pešić prodorom po levoj strani zabeležio sedmu asistenciju, a Boaći 14. gol u sezoni, 30. u dresu Zvezde i šesti u Superligi.

Na kraju, Zvezda je uputila 18 šuteva ka golu, osam u okvir, a Zemunci su ostali na jednom udarcu Vučića iz trećeg minuta i to van domašaja golmana Borjana.

TRENER Zemuna Milan Milanović posle poraza od Zvezde stigao je i da se našali.- Izgubili smo i od Zvezde i od Partizana, a time i šansu da osvojimo titulu, pa nam ostaje da se borimo za opstanak – nasmejao se Milanović. – U prvom delu Zvezdu smo ostavili bez šanse, a u nastavku smo izdržavali pritisak, ali smo kažnjeni zbog greške. Nadam se da nismo potprošili svu energiju, jer je nama važan meč protiv Mladosti iz Lučana. Ako nastavimo ovako da igramo, ja sam optimista.

Sastav timova:

ZEMUN – C. ZVEZDA 0:1 (0:0)STRELAC: Boaći u 81. minutu. Stadion: Gradski. Gledalaca: 3.500. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac) 6,5.ZEMUN: Šaranov 7 – Kiso 6, Trajković 6, Cvetković 6,5, Vučić 6,5 – Lasickas 6,5, Luković 6, Milutinović 6 (od 46. Bubanja 6,5, od 80. Beljić -), Mladenović 5,5, Dimić 6 – Lečić 6 (od 88. Vuković -).CRVENA ZVEZDA: Borjan – – Gobeljić 6,5, Frimpong 7, Babić 7, Anđelković 6,5 (od 57. Rodić 7) – Donald 6,5, Krstičić 6,5 (od 75. Milijaš -), Kanga 6,5, Srnić 6 (od 57. Radonjić 7) – Pešić 7, Boaći 7,5.IGRAČ UTAKMICE: Ričmond Boaći (C. zvezda).