ODLIČNA UTAKMICA: Kina i Srbija prikazale lepotu fudbala…(VIDEO)

0
120
Kina i Srbija fudbal
Velike pripreme Fudbalske reprezentacije Srbije su počele, dodati su novi igrači, za sada tim vodi zamenik nekadašnjeg selektora – Mladen Krstajić; na žalost sada već bivšeg trenera Muslina nema na tom mestu. Pročulo se, da je posle nesporazuma sa glavešinama sportskog saveza Srbije, Muslin potpisao ugovor sa fudbalskim savezom Bosne i Hercegovine…
Reprezentacija Srbije pobedila je danas u Gvangžuu selekciju Kine u prijateljskoj utakmici, prvoj otkako je s klupe otišao Slavoljub Muslin – 2:0

Zaigrala je Srbija u novoj formaciji, 4-3-3, sa debitantom Sergejom Milinkovićem Savićem, ali uspešni trend, koji je stvoren tokom kvalifikacija za Mundijal, nastavio se i u Gvangžuu.Najpre je Adem Ljajić u 20. minutu doneo vođstvo “orlovima”, kojima je s klupe dirigovao vršilac dužnosti selektora Mladen Krstajić, da bi konačan rezultat postavio Aleksandar Mitrović u 69. minutu.

Imala je Srbija nekoliko odličnih prilika da pobedu učini ubedljivijom, ali su i Kinezi promašili u drugom poluvremenu četiri kolosalne šanse. Tačnije, Predrag Rajković je činio čuda pred golom Srbije i najzaslužniji je što domaćin nije zatresao mrežu “orlova”.

Pored Milinkovića Savića, prvi nastup u dresu reprezentacije Srbije upisao je još jedan zlatni “orlić”, štoper Miloš Veljković.Odličnu igru, za pola sata koliko je proveo na terenu, prikazao je Andrija Živković, asistent kod drugog gola Srbije.

KINA – SRBIJA 0:2 (0:1)Strelac: Ljajić u 20. i Mitrović u 69. minutu.

Stadion: u Gvangžuu.KINA: L. Žang, Feng, Vu Li, Hao, Jan, Ž. Ženg, Li, Gao Lin, Jin Hongbo, Ju Hanšao, Žao.SRBIJA: Stojković (od 46. Rajković), Rukavina, Ivanović (od 73. Veljković), Tošić, Obradović, Gudelj, Milinković Savić, Ljajić (od 83. Krstičić), Kostić (od 60. Živković), Tadić (od 84. Gaćinović), Mitrović (od 84. Prijović).