PARTIZAN BLISTAO: Fudbaleri Partizana pobedili su Skenderbeg 2:0 u utakmici četvrtog kola Grupe B Lige Evrope (VIDEO)!

Partizan je još jednom pokazao da kada je najteže ume da se snađe i da svoju igru transformiše na pravi način što je kasnije u drugom delu igre urodilo plodom i dalo izvrsni rezultat!Golove za crno-bele postigli su Zoran Tošić u 39. minutu i Leandre Tavamba u 66. i doneli svom timu prvi trijumf u Ligi Evrope ove sezone.

U drugom meču Grupe B Dinamo iz Kijeva je kao gost pobedio Jang bojs 1:0.

TABELA: Dinamo 10, Partizan 5, Jang bojs 3, Skenderbeg 2.

Crno-beli u sledećem kolu dočekuju Švajcarce i pobedom mogu da obezbede proleće u Evropi. Ukrajinski tim već se plasirao u šesnaestinu finala.

Tim Miroslava Đukića izašao je na megdan Albancima pred 12.658 navijača na tribinama stadiona u Humskoj. Navijači crno-belih su se obrukali, jer se očekivalo da će doći u većem broju, ali “grobari” koji su došli, održali su čas ljubavi. Partizan nije blistao. Daleko od toga. U prvom poluvremenu nije stvorio ni šansu. Jedinu pretnju po gol gostiju predstavljali su udarci Tošića iz daljine. Tako su crno-beli, bez stvorene prilike, i stigli do vođstva.

Tošić je sjajno izveo slobodan udarac i zatresao mrežu – 1:0. Tek sredinom drugog poluvremena Partizan je stvorio šanse iz kategorije stoprocentnih. Obe je propustio Tavamba, ali se nedugo zatim iskupio golom. Istina, najveće zasluge za to što je vođstvo duplirano pripadaju Ognjenu Ožegoviću, koji je oduzeo loptu rivalu i onda Tavambu “spojio s golom”.
Gosti su nekoliko puta zapretili Vladimiru Stojkoviću, ali je golman Partizana još jednom pružio sjajnu predstavu. “Svakako da sam zadovoljan i želim da čestitam igračima na borbenosti i na svemu. Verujte da nije lako pobediti Skenderbeg Sada treba da nastavimo borbu za prolazak u Evropu. Treba da zadržimo ovaj nivo i iskoristimo ovu injekciju samopouzdanja koju smo dobili”, izjavio je Đukić posle meča za RTS.
Marko Janković je posle pobede rekao:”Znali smo da su vrlo agresivni i karakterni. Igraju visok presing, ali mi smo se dobro spremili posebno u odbrani. Ovakve utakmice se dobijaju iz jedne šanse i mi smo pokazali da znamo koji je dobart put ka napretku. Ovo može da bude prekretnica, posebno što uskoro ide pauza, koja će nam koristiti da dodatno unapredimo igru”.